- Autor: Carmen Suciu
- 08.04.2026
Imnul Asociatiei Nascuta Inger
Din lacrimi s-a născut o rază,
Din durere – un drum spre cer,
Din iubire – o mână-ntinsă,
Din tăcere – un glas sincer.
Suntem îngeri fără aripi, dar cu inimi ce nu tac,
Ridicăm speranța-n oameni, când pământul e prea greu.
Fiecare pas e lumină, fiecare zâmbet – leac,
Născută Înger e iubirea ce nu piere niciodată.
Într-un ghiozdan punem vise,
Într-un dar – o zi senină,
Într-un drum – o rugăciune,
Într-un suflet – rădăcină.
Refren
Suntem îngeri fără aripi, dar cu inimi ce nu tac,
Ridicăm speranța-n oameni, când pământul e prea greu.
Fiecare pas e lumină, fiecare zâmbet – leac,
Născută Înger e iubirea ce nu piere niciodată.
Și când lumea se închide,
Noi deschidem porți spre bine,
Căci iubirea nu obosește,
Ea trăiește-n fiecare… Născută Înger.
