- Autor: Carmen Suciu
- 10.04.2026
Dumnezeu zâmbește
Iubirea,darul care unește cerul și pământul! Adevărata iubire nu se măsoară în cuvinte, ci în fapte, în priviri, în tăceri pline de sens.
Iubirea de om este chipul vizibil al iubirii de Dumnezeu,aceea care nu judecă, nu cere, ci doar dăruiește. Când iubești curat, Îl lași pe Dumnezeu Cel Adevarat care te-a creat să lucreze prin tine. Să iubim oamenii așa cum sunt, nu așa cum ne dorim să fie,să iertăm, să ridicăm, să mângâiem. Pentru că în fiecare gest de bunătate, în fiecare zâmbet oferit, în fiecare suflet atins, Dumnezeu zâmbește.
Iubirea este cea mai mare rugăciune,când o trăiești, nu mai ai nevoie de cuvinte,doar de inimă.
